سامسونگ به مانیتور جدید گیمینگ OLED خود قابلیت ارتقای رزولوشن با استفاده از هوش مصنوعی اضافه کرده است.همچنین این شرکت به مانیتور Odyssey OLED G8 با قیمت $1,299.99 یک سیستم ضد سوختگی اختصاصی جدید با استفاده از یک «لوله حرارتی نوسانی» افزوده است.

سامسونگ برخی ویژگی‌های اضافی به مانیتور جدید گیمینگ OLED G8 که در ژانویه معرفی کرده بود، اضافه کرده است؛ از جمله این ویژگی ها، اقدامات حفاظتی در برابر سوختگی OLED و هم چنین ارتقای رزولوشن با استفاده از هوش مصنوعی برای محتوای تصویری و بازی‌ها هستند.

مانیتور ۳۲ اینچ Odyssey OLED G8 (مدل G80SD) اکنون با قیمت $1,299.99 در دسترس است که کمی ارزان‌تر از اولین مانیتور گیمینگ OLED سامسونگ با قیمت $1,499.99 است که سال گذشته عرضه شد.

سامسونگ می‌گوید مدل G80SD اولین مانیتور گیمینگ با استفاده از هوش مصنوعی است که دارای همان پردازنده NQ8 AI Gen3 می باشد که در تلویزیون 8K Neo QLED 2024 اخیر استفاده شده است. این چیپ مسئول قابلیت‌ ارتقای رزولوشن مانیتور است که به گفته سامسونگ، وقتی که از طریق برنامه‌های هوشمند تلویزیون داخلی و Gaming Hub مانیتور اجرا می‌شوند، امکان ارتقای محتوای تصویری و بازی‌ها را تا نزدیک به کیفیت 4K می‌دهد .

این شرکت همچنین سیستم خنک‌کننده G80SD را به‌روزرسانی کرده تا سوختگی OLED را کاهش دهد و یک «لوله حرارتی نوسانی» اختصاصی به مانیتور اضافه کرده است که سامسونگ می‌گوید پنج برابر موثرتر از روش ورق گرافیتی قبلی در پخش حرارت است. مانیتور همچنین تصاویر ثابت مانند نوار وظیفه یا نمایش‌های هد-آپ در بازی‌ها را تشخیص داده و به‌طور خودکار روشنایی آن‌ها را کاهش می‌دهد.

دیگر مشخصات G8 ، نمایشگر تخت، رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰، نرخ تازه‌سازی ۲۴۰ هرتز، و نسبت تصویر 16:9 می باشد و درغیر این صورت با آنچه که از پیش در مورد CES 2024 اعلام شده بود، یکسان است. سامسونگ می‌گوید مانیتور می‌تواند ۲۵۰ نیت روشنایی را ارائه دهد و از FreeSync Premium Pro پشتیبانی می‌کند تا تأخیر صفحه و پارگی صفحه را کاهش دهد.

ارتقای رزولوشن مدت‌هاست که در تلویزیون‌ها و دستگاه‌های استریم در دسترس است، اما هنوز کنجکاویم ببینیم که چقدر خوب در مانیتورهای متمرکز بر گیمینگ عمل می‌کند. با توجه به اینکه نمایشگرهای گیمینگ OLED  روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، این ویژگی می‌تواند به سامسونگ کمک کند تا آخرین محصول خود را در برابر رقبا متمایز کند البته به شرطی که مردم واقعاً بخواهند از آن استفاده کنند.