پس از مدت ها انتظار ،یوبی‌سافت تاریخ انتشار نسخه بازسازی شده بازی Prince of Persia Sands of Time را اعلام کرد.

اعلام تاریخ انتشار این بازی در جریان رویداد یوبی‌سافت فوروارد ۲۰۲۴ و همزمان با نمایش یک تیزر کوتاه، پس از اینکه اعلام شده بود توسعه ی این بازی با مشکلاتی روبرو شده است، منتشر شد. در ماه نوامبر سال گذشته، یوبی‌سافت اعلام کرد که پروژه‌ی یوبی‌سافت مونترال به یک «مقطع مهم» داخلی دست یافته و توسعه‌ی بازی در حال «پیشرفت» است.

اولین تأخیر بازی Prince of Persia تنها چند ماه پس از معرفی اولیه‌ی آن در دسامبر ۲۰۲۰ اعلام شد و پس از آن در فوریه‌ی ۲۰۲۱ تأخیری با زمان انتشار نامشخص را تجربه کرد. یوبی‌سافت در ماه می ۲۰۲۲ با انتقال تیم توسعه از یوبی‌سافت پون و یوبی‌سافت بمبئی به یوبی‌سافت مونترال،  شدیدترین تغییر انجام شده در تیم توسعه ی این بازی را اعمال کرد. از آن زمان به بعد، کار بر روی این پروژه در استودیوی سازنده‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla ادامه داشته است و ناشر بازی در ماه می ۲۰۲۳ تأیید کرد که توسعه وارد «مرحله طرح اولیه» شده است.

بازی اصلی Sands of Time برای اولین بار در نوامبر ۲۰۰۳ بر روی پلی‌استیشن ۲، گیم‌کیوب، ایکس‌باکس و کامپیوترهای شخصی عرضه شد و با تحسین منتقدان و موفقیت تجاری روبرو گردید. این بازسازی که با شور و اشتیاق زیادی انتظار آن می‌رفت، دست‌کم چهار سال در حال ساخت بوده است. یوبی‌سافت در یک پست  اعلام کرد که این بازسازی اکنون وارد «مرحله‌ی تولید کامل» شده است و استودیوی یوبی‌سافت مونترال از استودیوهای واقع در تورنتو، بخارست، پاریس و پون کمک دریافت می‌کند.

در همین حال، یوبی‌سافت به‌روزرسانی‌هایی را برای بازی‌های « Prince of Persia: The Lost Crown» که در ماه سپتامبر محتوای قابل دانلود داستانی دریافت می‌کند، و «The Rogue Prince of Persia» که در تاریخ ۱۰ ژوئن، اولین به‌روزرسانی رایگان مهم خود را دریافت کرد، اعلام نمود. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی عناوین بعدی یوبی‌سافت،اخبار بازی سایت جی مکس ادز را دنبال کنید.