گوگل به تازگی در کمپین های پرفورمنس مکس خود آپدیتی را منتشر کرده است که کار ما را بسیار راحت تر از قبل کرده است. شما هم اکنون در کمپین های پرفورمنس مکس خود می توانید نام برندهای مد نظرتان را اکسکلود کنید و به این شیوه از نمایش گرفتن تبلیغاتتان با سرچ اسم آن برندها جلوگیری کنید.
این مقاله درباره ی یکی از جدیدترین آپدیت های گوگل درباره کمپین های پرفورمنس مکس نوشته شده است و قرار است در این مقاله به بررسی این آپدیت جدید بپردازیم.
پس اگر شما هم علاقمند هستید درباره این موضوع بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چرا نباید به دیتای کمپین های پرفورمنس مکس اعتماد کنیم؟

قبل از اینکه وارد بخش تکنیکال قضیه شویم و بخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه نام برندها را از کمپین های پرفورمنس مکستان اکسکلود کنید لازم می دانیم تا مطلبی مهم را درباره کمپین های پرفورمنس مکس بهتان بگوییم.
همانطور که می دانید کمپین های پرفورمنس مکس نرخ تبدیل بسیار بالایی دارند. البته تجربه ی هرکس در استفاده از این کمپین ها متفاوت است.
بعضی از افراد از این کمپین ها متنفرند چون اصلا نتیجه ی خوبی برایشان نداشته است و بعضی های دیگر بر عکس به نظرشان بهترین نوع کمپین های گوگل ادز همین کمپین ها هستند. خود من تجربه ی بسیار خوبی از کار کردن با کمپین های پرفورمنس مکس داشته ام و معتقدم اگر تنظیمات کمپین شما به خوبی انجام شده باشد هیچ راه شک و شبهه ای برای گرفتن یک نتیجه ی عالی باقی نمی ماند.

تبلیغات در گوگل

اما خب در این بین نکته ای قابل توجه آن دسته از افرادی که کمپین های پرفورمنس مکس را به خاطر بازدهی بالایش دوست دارند باید بگویم. این کمپین ها درست است که با هزینه ای معقول نرخ تبدیل بسیار بالایی به شما می دهند اما ممکن است گاهی در دادن دیتا شما را گمراه کنند.
تحقیقات نشان داده است که درصد بسیار زیادی از کانورژن های یک بیزنس ممکن است نتیجه ی سرچ اسم همان برند باشد و پرفورمنس مکس که نمی آید به شما بگوید که من بیشتر کانورژن ها را از طریق اسم خودت گرفته ام و خودت هم اگر یک کمپین سرچ با اسم برند خودت می ساختی می توانستی همین تعداد کانورژن را به دست بیاوری! خیر این کمپین نتایج درخشانش را در مقایسه با سایر کمپین ها به نمایش می گذارد و کاری می کند که شما فکر کنید کمپینی از این کارآمدتر در جهان نیست. پس چقدر خوب میشد اگر ما می توانستیم بفهمیم که به غیر از سرچ اسم برند چه تعدادی کانورژن برای ما داشته است نه؟

خبر خوب این است که طی آخرین آپدیت گوگل ادز ما می توانیم نام برندها را روی کمپین های پرفورمنس مکس اکسکلود کنیم و ببینیم که کمپین پرفورمنس مکسمان بدون نام برندها چند مرده حلاج است و واقعا چقدر پتانسیل دار که برای ما کانورژن به همراه بیاورد.

چگونگی اکسکلود نام برند از کمپین های پرفورمنس مکس

چگونه نام برند را در کمپین های پرفورمنس مکسمان ببندیم؟

اگر می خواهید که کاربران با سرچ نام یک برند -چه برند خودتان چه برند رقبا- تبلیغات شما را نبینند؛ تنها دوراه حل اساسی در مقابلتان وجود دارد: ۱. لیست نگتیو کیوردها ۲. اکسکلود کردن برند
در این بخش از مقاله می خواهیم به صورت کامل این دو روش را بررسی کنیم.

راه حل اول: لیست کلمات نگتیو

این راه حل که کمی قدیمی هم هست این است که شما باید یک لیست از کلماتی که نمی خواهید به هیچ عنوان کلماتتان با آن ها نمایش بگیرد را آماده کنید و با کمک گرفتن از ساپورت گوگل سعی کنید آن ها را برای کمپین پرفورمنس مکستان ببندید.
چون همانطور که احتمالا بدانید شما هیچ گاه تا پیش از این نمی توانستید روی کمپین های پرفورمنس مکس کلماتی را به عنوان نگتیو کیورد اضافه کنید. اما اگر ببینید که کمپینتان دارد روی کلمات بسیار نامربوطی به تعداد زیاد کلیک می گیرد می توانید با صحبت کردن با ساپورت گوگل مشکل خود را مطرح کنید و لیست خود را در اختیار آن ها بگذارید تا آن ها این لیست کیورد را خودشان برایتان ببندند. اگرنه از هیچ راهی برای شما وجود ندارد که بتوانید خودتان روی کمپین پرفورمنس مکستان کلمات نگتیو اضافه کنید.
با نگتیو کردن این لیست کلمات تمامی کمپین های سرچ شاپینگ دیسپلی و کمپین های ویدیویی شما تحت تاثیر قرار می گیرند و شما احتمالا دیگر هیچ گاه ورودی ای از این کلمات روی هیچ کدام از کلماتتان نخواهید داشت.

راه حل دوم: اکسکلود کردن نام برندها

این روش قفلی است که گوگل به تازگی روی ما باز کرده است و شما می توانید نام برند خود یا برندهای رقبایتان را در کمپین های سرچ یا کمپین شاپینگتان ببندید. البته خبر بد این است که دامنه ی تاثیرگذاری و احاطه ی این لیست از لیست نگتیو کیوردها بسیار کمتر است و روی کمپین های دیسپلی یا کمپین های ویدیویی نمی تواند تاثیر بگذارد. اما خب خبر خوب این است که شما برای استفاده از این روش دیگر نیازی به کمک گرفتن مستقیم از خود ساپورت گوگل نخواهید داشت.

چگونگی اکسکلود کردن نام برند از کمپین های پرفورمنس مکس

در این بخش ما راهنمای کوچکی از چگونگی اکسکلود کردن نام برند در کمپین های پرفورمنس مکستان قرار می دهیم تا به کمک آن بتوانید کمپین پرفورمنس مکس کارآمدتری داشته باشید و بتوانید بیشتر از دیتای آن استفاده کنید:

  • کمپین پرفورمنس مکس مدنظرتان را انتخاب کرده و به بخش setting بروید.
  • در صفحه ی setting اگر کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید گزینه ی Brand Exclusion را می بینید.

چگونگی اکسکلود کردن نام برند از کمپین های پرفورمنس مکس

  • در این بخش دو راه در مقابل شما قرار می گیرد: یا می توانید لیستی از برندهایی که می خواهید اکسکلود کنید را از قبل آماده کرده باشید و در قیمت اول نام آن لیست را وارد کنید یا این که نام تک تک برندها را به صوزت جداگانه اکسکلود کنید.

  • بعد از تکمیل مرحله ی بالا حتما `Save کنید و اطمینان حاصل کنید که لیست برند را به کمپین درستی اضافه کرده اید.
  • به ترتیب در بازه زمانی های ۷ روزه ۱۴ روزه و ۲۱ روزه سرچ ترم های کمپین پرفورمنس مکستان را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که کمپینتان دیگر ورودی ای از آن برندها نگرفته است. این بخش مهم ترین قسمت این فاز است و باید آن را با دقت به انجام برسانید تا تمامی زحماتتان نقش بر آب نشود.

اکسکلود کردن نام برند از کمپین های پرفورمنس مکس

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با یکی از جدیدترین آپدیت های گوگل آشنا کنیم و کمکتان کنیم که بتوانید بهترین پرفورمنس را از کمپین های پرفورمنس مکستان بگیرید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند تا حتی شده ۱٪ هم کمپینتان را بهینه تر کنید.
امیدوارم که توانسته باشیم با نوشتن این مقاله کمکتان کرده باشیم. اگر سوالی داشتید در کامنت آن را با ما در میان بگذارید. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

بیشتر بخوانید: