رابط برنامه‌نویس تبلیغات گوگل (Google Ads API) نسخه‌ی ۱۷ با قابلیت‌ها و تغییرات جدیدی ارائه شده است که تبلیغ‌دهندگان و توسعه‌دهندگان باید از آن‌ها مطلع باشند.

چرا این مسئله مهم است؟

نسخه به‌روزرسانی‌شده‌ی گوگل ادز مجموعه‌ای از ابزارها و قابلیت‌های جدید را ارائه می‌دهد که به شما در مدیریت و نظارت بهتر بر عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادز کمک می‌کند. همچنین، آگاهی از این تغییرات برای استفاده‌ی کامل از قابلیت‌های جدید و جلوگیری از اختلال ناشی از ویژگی‌های منسوخ‌شده یا تغییرات خط‌ مشی ضروری است.

اخبار جدید گوگل ادز API نسخه ۱۷ چیست؟

سه تغییر عمده وجود دارد که گوگل برای همگام شدن با به‌روزرسانی خط ‌مشی، حجم اطلاعات در حال پردازش و نمای گزارش‌گیری معرفی کرده است. سایر موارد، به‌روزرسانی‌های پردازش دسته‌ای و ویژگی‌های جدید بهینه‌سازی هستند.

تغییرات عمده:

  • بروزرسانی خط ‌مشی مصرف منابع: برای آمادگی برای تغییر خط‌مشی مصرف منابع در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴، دو مقدار جدید به QuotaError اضافه شده است تا موارد مصرف بیش از حد منابع در یک دوره زمانی را نشان دهد.
  • اندازه صفحه ثابت در ۱۰,۰۰۰: فیلد اندازه‌ی صفحه اکنون بطور ثابت روی ۱۰,۰۰۰ تنظیم شده است و دیگر نمی‌توانید اندازه‌ی صفحه را به قسمت جستجوی GoogleAdsService منتقل کنید. انجام این کار منجر به خطای درخواست می‌شود.
  • نمایش گزارش‌ گیری جدید: نمایش مجموعه Asset و نمایش مجموعه کانال های Asset برای گزارش‌دهی معیارهای بیشتر در مورد کمپین‌های Performance Max و جستجو اضافه شده است.

بروزرسانی‌های پردازش دسته‌ای:

  • عملیات گروه Asset  : پشتیبانی برای تنظیم MutateOperation.asset_group_operation هنگام استفاده از BatchJobService اضافه شده است که  پردازش دسته‌ای برای ایجاد و مدیریت کل کمپین‌های Performance  را ممکن می کند.
  • محدودیت اندازه‌ی درخواست: ارور جدید BatchJobError.REQUEST_TOO_LARGE برای هر درخواست شغلی بیشتر از ۱۰,۴۸۴,۵۰۴ بایت، خطا ایجاد می‌کند. تبلیغ‌دهندگان باید عملیات را به گروه‌های کوچک‌تری برای درخواست‌های جداگانه تقسیم کنند.

 

سایر تغییرات قابل توجه:

  • Match type کلمه کلیدی: Campaign.keyword_match_type برای تنظیم نوع تطابق کلمه کلیدی برای همه کلمات کلیدی در یک کمپین اضافه شده است.
  • وضعیت شاخص AdGroup: وضعیت اولیه و دلایل وضعیت اولیه برای AdGroupCriterion اضافه شده است تا وضعیت نمایش و دلایل آن را نشان دهد.
  • گزارش محصول خرید جدید: گزارش محصول خرید جدید اضافه شده است که با صفحه‌ی محصولات در رابط کاربری گوگل ادز مطابقت دارد.
  • تغییر نام تولید تقاضا: Discovery در تمام فیلدها، enumها و خطاهای مرتبط به Demand Gen تغییر نام یافته است.