واتس اپ (WhatsApp) سه ویژگی جدید برای تماس های ویدیویی خود معرفی کرده است که هدف آن رقابت بیشتر با فیس تایم است ، یکی از این  قابلیت ها اشتراک گذاری همزمان محتوا است.این شرکت همچنین در بیانه های خود بر بهبودهای اخیر خود در کیفیت صدا و تصویر تأکید کرد.

ویژگی‌های جدید واتس‌اپ عبارت اند از:

  • اشتراک گذاری صفحه نمایش با صدا: این قابلیت برای تماشای همزمان ویدیوها با دیگران مناسب است. حالا دیگر می‌توانید همزمان با اشتراک گذاری صفحه نمایش، صدای آن را نیز به اشتراک بگذارید.
  • تعداد شرکت کنندگان بیشتر: اکنون می‌توانید تا ۳۲ نفر را در یک تماس ویدیویی در تمامی دستگاه‌های خود داشته باشید.
  • اسپات لایت شدن فرد در حال صحبت:  شما به کمک این قابلیت می توانید به راحتی ببینید چه کسی صحبت می‌کند، زیرا فردی که صحبت می‌کند به طور خودکار برجسته شده و در اولویت نمایش قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری صفحه نمایش با صدا و امکان حضور ۳۲ نفر، این قابلیت را بیشتر هم‌راستا با فیس تایم می‌کند. علاوه بر آن جالب است بدانید اسپات لایت شدن فرد در حال صحبت، قابلیتی است که اولین بار در Zoom دیده شد.

واتس اپ می‌گوید کدک MLow که به تازگی معرفی کرده است، قابلیت امنیت و کیفیت تماس را نیز بهبود بخشیده است. این کدک باعث لغو بهتر نویز و اکو در تماس‌های برقرار شده با تلفن‌های همراه می‌شود و امکان برقراری تماس‌های ویدیویی با رزولوشن بالاتر را برای برقراری تماس سریع‌تر فراهم می‌کند. همچنین، کیفیت صدا  در این حالت به طور کلی واضح‌تر شده است، حتی اگر اتصال شبکه ضعیف باشد یا شما از دستگاه قدیمی‌تری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید…

ios 18 قابلیت های زیادی را از اندروید الهام گرفته است.