در گذشته گرفتن افزایش رتبه یک سایت در گوگل و رسیدن به رنک 1 خیلی سخت تر بود. سئو کار های قدیمی مجبور بودند تمامی کارها را خودشان به طور دستی انجام دهند. از تحقیقات و جمع آوری اطلاعات گرفته تا تولید محتوا و بررسی روند پیشرفت. اما حالا با وجود ابزارهای بسیاری که در حوزه سئو وجود دارند، کار بسیار ساده تر از قبل شده است. در این مقاله شما را با 5 ابزار رایگان سئو برای گرفتن رتبه 1 در گوگل آشنا میکنیم.

Ubersuggest

اگر با مقاله های جیمکس همراه بوده باشید، مطلب ما درمورد کاربرد و استفاده از Ubersuggest را خوانده اید. این ابزار قدرتمند کاربردهای زیادی دارد و در موارد بسیاری میتواند شما را یاری کند. به شما ایده های تولید محتوا و کلمات کلیدی میدهد. شما را در بک لینک گیری یاری میکند. رقبایتان را برایتان تحلیل میکند و… . با داشتن این ابزار رایگان سئو دیگر بهانه ای ندارید و همیشه ایده های جدید برای تولید محتوا خواهید داشت.

Subscribers

بخش بزرگی از سئو مربوط به برندیگ میشود. گوگل توجه ویژه ای به برندهای بزرگ و شناخته شده میکند. قطعا میزان توجه گوگل به سایت شما برابر با سایت معتبر و بزرگی همچون آمازون نیست! چرا که به اعتقاد گوگل، برندهای شناخته شده اطلاعات معتبرتری را منتشر میکنند و خطای کمتری در آن ها وجود دارد. احتمال اینکه یک برند قدیمی و شناخته شده اطلاعات غلط و بیخود به مردم بدهد خیلی کمتر است. حتما میپرسید ابزار رایگان سئو چه ربطی به این موضوع دارد! شما برای سئو خوب نیاز به برندینگ دارید و برای برندینگ نیاز به این دارید که کاری کنید تا مخاطبان همواره به سوی شما بازگردند.

ابزار رایگان سئو

خیلی از وب سایت ها از بازدیدکنندگان خود میخواهند که ایمیل شخصی یا شماره تلفن خود را وارد کنند. اما خیلی از افراد علاقه ای به این کار ندارند. Subscribers یک ابزار رایگان سئو است که نوتیفیکیشنی را در وب سایت نمایش میدهد و از کاربر میپرسد که قصد عضو شدن دارد یا نه. سپس شما میتوانید نوفیکیشن های خود را از طریق مرورگر به آن ها نشان دهید.

Google Search Console

اگر درحال فعالیت حرفه ای در حوزه سئو باشید حتما با گوگل سرچ کنسول آشنا هستید. این ابزار یکی از معروف ترین و پر استفاده ترین ها در بین انواع ابزار رایگان سئو است. قبلا مقاله های کامل تری درمورد گوگل سرچ کنسول در وب سایت جیمکس منتشر کرده ایم که میتوانید آن ها را نیز مطالعه کنید.

یکی از خوبی های گوگل سرچ کنسول این است که میتوانید هر صفحه ای را که بیشترین ترافیک را به سایت شما می آورد بررسی کنید و ببینید دقیقا چه کلماتی این ترافیک را برای شما به همراه آورده اند. بعد میتوانید این کلمات را سرچ کنید و مطالب رقبایتان را با خود مقایسه کنید و در صورت لزوم آن ها را بهبود ببخشید.

Answer The Public

با استفاده از این ابزار رایگان سئو میتوانید دید بهتری درمورد کلمات کلیدی به دست آورید. کافی است وارد سایت Answer The Public شوید و کلمه کلیدی مد نظر خود را وارد کنید. علاوه بر پیشنهادات مختلف کلمات کلیدی میتوانید سوال های پرتکراری که افراد آن ها سرچ کرده اند نیز ببینید. دیدن این سوال ها کمک زیادی به شما خواهد کرد. چرا که بخش زیادی از سرچ کاربران به صورت سوالی است. حتی میتوانید از آن ها در ساخت FAQ استفاده کنید. البته این ابزار زبان فارسی را پشتیبانی نمیکند اما با این حال ایده خوبی درمورد مطالب و سرچ ها به شما خواهد داد. شما میفهمید که مردم چه سوال هایی دارند و با پاسخ به آن ها ترافیک بیشتری برای وب سایت خود به دست خواهید آورد.

ابزار رایگان سئو

BuzzSumo

BuzzSuumo به شما میگوید که چه چیزهایی در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، پینترست و… ترند شده اند و میتوانند ترافیک شما را افزایش دهند. به کمک این ابزار رایگان سئو میتوانید ببینید که چه چیزهایی در دنیای مجازی مخاطب بیشتری دارند و موفق بوده اند تا شما هم در این موفقیت سهیم شوید. حتی به شما در تحلیل رقبایتان نیز کمک میکند.

سخن پایانی

با بهره گرفتن از این ابزار رایگان سئو مسیر رتبه گرفتن وب سایت خود را بسیار ساده تر خواهید کرد. برخلاف باور عموم استفاده از این ابزارها سخت و پیچیده نیست. میتوانید خیلی راحت از آن ها استفاده کنید و پیشرفت را در سئو سایت خود مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

راهنمای استفاده از Ubersuggest