یوتیوب دومین سایت پربازدید در جهان است. با بیش از 2 میلیارد کاربر و حدود 1 میلیارد ساعت محتوا که در روز تماشا می‌شود.

این که تبلیغات در یوتیوب باید در استراتژی بازاریابی شما باشد، مبرهن است. اجرای تبلیغات در یوتیوب فرصت بسیار زیادی را برای کمک به کسب و کارها در افزایش ترافیک، آگاهی از برند و کانورژن به روشی مقرون به صرفه باز می کند.

اگر یوتیوب را برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود در نظر گرفته اید، به پنج دلیل زیر که چرا باید از این فرصت تبلیغاتی رو به رشد استفاده کرد نیز نگاهی بیندازید.

بازاریابی دیجیتال

1. دسترسی فوق العاده

تقریباً یک سوم از تمام افرادی که در اینترنت هستند محتوا را از طریق یوتیوب تماشا می کنند و انتظار می رود این تعداد روز به روز افزایش یابد. این یک فرصت کاملاً جدید را برای دستیابی به طیف گسترده ای از مصرف کنندگان احتمالی در یک پلت فرم متفاوت باز می کند.

2. گزینه های هدف گذاری پیشرفته و ایجاد مخاطب

با تبلیغات یوتیوب، گزینه های هدف گذاری زیادی برای انتخاب و همینطور مخاطبان پیشرفته وجود دارد که می توانید ایجاد کنید. گزینه های هدف گذاری عبارتند از:

 • جمعیت شناسی: سن، جنسیت، وضعیت فرزند و درآمد خانوار.
 • کلمات کلیدی: کلمات یا عباراتی که مخاطب به آنها علاقه دارد یا آنها را جستجو می کند.
 • جایگیری ها: کانال‌ها، ویدیوها، برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی که تبلیغات در آن‌ها ارائه می‌شود.
 • مخاطبان درون بازار/وابسته/هدف: کاربران با علاقه، قصد و رفتار خاص.
 • عنوان ها: ویدیوها، کانال ها و وب سایت های مرتبط با موضوعات خاص.
 • دستگاه ها: رایانه ها، تلفن های هوشمند، دستگاه های تلفن همراه و دستگاه های صفحه تلویزیون

گزینه های هدف گذاری بالا همگی گزینه های از پیش تعریف شده ای هستند که به خوبی کار می کنند اما زمانی که لایه ی مخاطبانی که می توانید به صورت دستی آن را شخصی سازی کنید به آن ها اضافه شود، بهتر عمل می کنند. بسیاری توانایی های ایجاد مخاطبان شخصی سازی شده را درک نمی کنند. این نوع مخاطبان عبارتند از:

مخاطبان شخصی سازی شده: کلمات کلیدی، نشانی‌های اینترنتی، کانال‌ها و برنامه‌هایی که افراد فعالانه در جستجوی آن هستند، استفاده می‌کنند، علاقه دارند یا محصولات و خدمات خاصی را توصیف می‌کنند.

مخاطبان بازاریابی مجدد: افرادی که از سایت شما بازدید کرده یا اقدام خاصی در آن انجام داده اند.

مخاطبان مشابه: فهرست‌های مخاطب ایجاد شده از مخاطبان باکیفیت مانند مخاطبان بازاریابی مجدد یا لیست مشتریان.

3. ویدیوها جذاب تر هستند

ثابت شده است که تبلیغات ویدیویی تاثیر بیشتری نسبت به تبلیغات تصویری استاندارد دارند. ویدئوها با توانایی جذب حواس با عناصر صوتی و بصری به شما امکان می دهند داستانی را تعریف کنید که ارتباط عاطفی ایجاد می کند و اطلاعات بیشتری را نسبت به تبلیغات تصویری یا متنی منتقل می کند. امکانات بی پایان هستند و شما می توانید هر چقدر که می خواهید خلاق باشید.

4. مقرون به صرفه

قالب‌های تبلیغات یوتیوب معمولاً بر اساس سیستم پیشنهاد قیمت به ازای هر بازدید (CPV) یا هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) اجرا می‌شوند. به طور متوسط، یک تبلیغ ویدیویی بسته به هدف، قالب تبلیغ و هدف کلی شما، حدود 0.10 تا 0.30 دلار برای هر بازدید یا 1 تا 5 دلار در هر هزار نمایش هزینه دارد. اگر واقعاً با هزینه های تبلیغات آشنایی ندارید، این یک راه مقرون به صرفه برای نمایش تبلیغات خود در مقابل طیف گسترده ای از افراد است.

5. گستردگی قالب های تبلیغاتی

انواع مختلفی از قالب‌های تبلیغاتی وجود دارد که می‌توانند به شما در رسیدن به یک هدف خاص کمک کنند، خواه این هدف ایجاد آگاهی از نام تجاری باشد یا افزایش کانورژن – یک تبلیغ برای آن وجود دارد. در اینجا لیستی از تبلیغاتی است که می توانید در YouTube استفاده کنید را آورده ایم:

 • تبلیغات درون پخش زنده قابل رد کردن: این آگهی‌ها محتوای ویدیویی را قبل، در حین یا بعد از ویدیوها در یوتیوب و سایت‌های شریک ویدیوی گوگل نمایش می‌دهند. بینندگان این انتخاب را دارند که بعد از 5 ثانیه آن را رد کنند و فقط در صورتی که بیننده درگیر تبلیغات شود یا کل تبلیغ را تماشا کند از شما هزینه دریافت می شود.
 • تبلیغات ویدیویی غیر قابل رد کردن: این تبلیغات همچنین محتوای ویدیویی را قبل، در حین یا بعد از ویدیوها نمایش می‌دهند، اما بینندگان باید کل پیام را ببینند زیرا گزینه‌ای برای رد کردن وجود ندارد.
 • تبلیغات بامپر: تبلیغات بامپر پیام‌های به یاد ماندنی کوتاه 6 ثانیه‌ای هستند که برای دسترسی و آگاهی از برند استفاده می‌شوند.
 • تبلیغات دیسکاوری: این تبلیغات محتوای ویدیویی را در کنار ویدیوهای مرتبط یوتیوب، به عنوان بخشی از یک نتیجه جستجوی یوتیوب یا در صفحه اصلی اپلیکیشن تلفن همراه یوتیوب تبلیغ می‌کنند.
 • تبلیغات غیر ویدیویی: اگر منابع ویدئویی در دسترس ندارید، می‌توانید از این تبلیغات استفاده کنید. تبلیغات نمایشی و همپوشانی درون ویدیویی محتوای تصویر و متن را در نوار کناری سمت راست یا بالای محتوای ویدیویی نمایش می‌دهند.

نتیجه گیری

از قبل مزایای تبلیغات یوتیوب را می دانید، اما مزایای تبلیغات یوتیوب با جیمکس ادز چیست؟ ما با مشتریان در طیف وسیعی از صنایع کار می کنیم تا به آنها کمک کنیم با خدمات تبلیغات یوتیوب و دیگر روش ها به اهداف بازاریابی خود برسند. با ما تماس بگیرید تا خودتان ببینید چگونه می توانیم بازاریابی یوتیوب شما را به سطح بالاتری برسانیم.